انجین موتورسیکلت

انجین موتورسیکلت

انجین موتورسیکلت

ماشین و موتور سیکلت تعمیر و تعمیر
بیاموزید که چگونه انجین موتور سیکلت سیکلت را تمیز کنید
• توسط جان گلیمروین

برخی از کارهای رضایت بخش تر هنگام بازیابی یک موتور سیکلت کلاسیک بیشتر از پرداخت انجین موتور سیکلت است. در بیشتر موارد ، موارد بهتر از موارد جدید به نظر می رسند. با این حال ، مالک باید مطمئن باشد که با پرداخت موارد از ارزش موتورسیکلت کاسته نمی شود – ممکن است موتورسیکلت اصلی در موارد جلا نبوده باشد و این جمع کننده تحت تأثیر به روزرسانی قرار نگیرد.
برای بسیاری از خریداران موتور سیکلت ، صرف وقت برای پرداخت موتورسیکلت خود لذت بخشی است. در دهه 1960 ، زمانی که پرداخت کیسه در کافی شاپ ها رواج پیدا کرد ، بسیاری از دارندگان به طور دوره ای از ترکیبات مختلف پرداخت آلومینیوم به پوشش کلاچ Triumphs ، Nortons و BSA استفاده می کردند.
امروز، صاحبان اتومبیل های کلاسیک مدرن تر خواهد خود را موتور موارد کروم رنگ یک فرایند است که بسیار مشکل و گران در 1960s شد –
پرداخت و پرداخت موتورهای موتور سیکلت
John H Glimmerveen دارای مجوز به About.com
اگرچه کاملاً اصلی نیست ، اما بیشتر موتورسواران کلاسیک معمولاً بدنه ماشین های خود را صیقل می دهند. در بیشتر موارد ، موارد پرداخت آلومینیوم نسبتاً ساده هستند که برای انجام آنها به زمان و هزینه بیشتری نیاز است.
برای شخصی که قصد دارد بیش از یک موتورسیکلت را بازیابی کند یا یک کارگاه مجهز داشته باشد ، چرخ پرداخت ضروری است. این دستگاه ها اغلب بر روی پایه قرار می گیرند تا بتوانید به راحتی به چرخ ها دسترسی پیدا کنید و نسبتاً ارزان قیمت هستند و قیمت هر دستگاه و پایه تقریباً 120 دلار است. با این وجود ، می توان از یک مته دستی نگهدارنده بهمراه پیوند چرخ چرخ استفاده کرد تا نتیجه مناسبی در مورد یک کیس بدست آورد.
از خراش جلوگیری کنید
قبل از شروع فرآیند پرداخت ، مکانیک باید موارد را از موتورسیکلت برداشته و داخل و خارج را کاملا تمیز کند (تمیز کردن قسمت داخلی نیز مهم است زیرا انجام این کار پس از پرداخت موارد باعث ایجاد خراش از حرکت داخل مخزن واشر می شود).
خراش ها و علائم عمیق را بردارید
John H Glimmerveen دارای مجوز به About.com
اولین مرحله از پرداخت (پس از تمیز کردن) از بین بردن هرگونه خراش یا علائم عمیق روی یک مورد است. ابزار ایده آل برای این منظور ، چرخ زاویه ای پنوماتیک با پد نوع Scotch-Brite® نصب شده است. مکانیک باید خراش را با استفاده از یک پد Scotch-Brite در اطراف خراش مخلوط کند (تمرکز بر روی یک نقطه منجر به ایجاد یک نقطه صاف روی پوشش می شود – بیشتر موارد دو گانه است).
توجه: هنگام خرد کردن خراش از داخل بدنه ، مکانیک در حال سنگ زنی کردن پشته ها و نه دره ها از ابتدا است ، بنابراین نیاز به ترکیب است.
پس از از بین بردن خراش های بزرگ یا عمیق با پد Scotch-Brite ، قسمت پشتی باید در آب گرم و صابون شسته شود (مایع ماشین ظرفشویی ایده آل است) تا آلودگی یا ذرات بزرگی که ممکن است باعث خراش های بعدی در مرحله بعدی شود پاک شود: سنباده خشک / مرطوب .
سنباده خشک / مرطوب
در مرحله بعدی ، فرآیند سنباده زدن را با استفاده از درجه نسبتاً مرطوب / چرخه خشک مانند 220 شروع کنید و بر روی مناطق دارای نقص عمده تمرکز کنید. برای دستیابی به بهترین نتیجه باید از کاغذ با آب صابون گرم استفاده شود ، با پاک کردن دوره ای یا پاک کردن این مورد ، ذرات آلودگی از بین می روند. مکانیک باید دفعه بعد به 400 مرطوب / خشک تبدیل شود و از آن برای سنباده زدن کل مورد استفاده کند. استفاده از 400 وات بر روز به این ترتیب پایان کار را تضمین می کند.
درجه نهایی مرطوب / خشک باید 800 یا 1000 درجه باشد. دوباره ، مکانیک باید کل مورد را سنباده بکشد تا با پاک کردن دوره ای یکنواختی ایجاد کند تا ذرات بزرگ از بین برود.
پس از سمباده زدن ، باید کل مورد را کاملاً آماده برای پرداخت تمیز کرد.
چسباندن و پرداخت
John H Glimmerveen دارای مجوز به About.com
قبل از صیقل دادن موارد موتورسیکلت ، اطمینان از عاری بودن از خاک و کثیفی مهم است زیرا باعث خراش سطح تازه آماده شده می شود.
ایمنی
مجری دستگاه پولیش باید از محافظت از چشم مناسب و محافظ صورت استفاده کند زیرا ذرات با سرعت زیادی از چرخ چرخش ساطع می شوند. بعلاوه ، مکانیک قبل از قرار دادن آن روی چرخ در حال چرخش ، باید محکم آن را نگه دارد. مکانیک باید از چسبیدن به لبه خودداری کند زیرا چرخ در حال چرخش اغلب تلاش می کند تا پرونده را از دست مکانیک خارج کند.
قبل از اینکه کیس به آرامی با چرخ تماس پیدا کند ، باید چرخ بافندگی را با یک ترکیب ریز باف لبه پوشش دهید. مکانیک باید کیس را به آرامی اما مداوم روی فرمان حرکت دهد. بدلیل اصطکاک بین چرخ و سطح کیس به زودی کیس شروع به خنک شدن می کند. در این مرحله اپراتور باید هرگونه باقی مانده سیاه (اکسیدهای سطح) را با یک پارچه خشک / تمیز از بین ببرد و اجازه دهید تا پوشش خنک شود. متناوباً ، کیف را می توان در زیر شیر آب با آب سرد نگه داشت.
هنگامی که کل پرونده صاف شد ، مکانیک باید از یک ترکیب صیقل دهنده با کیفیت بالا استفاده کند که به راحتی در فروشگاه های قطعات خودرو موجود است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط با ما