images 6 - 5 نکته درباره روغن موتورسیکلت

5 نکته درباره روغن موتورسیکلت

روغن موتور سیکلت
روغن موتور سیکلت
چند نکته مهم در مورد روغن موتور سیکلت
روغن موتور سیکلت
روغن موتور سیکلت برای اینکه تجهیزات داخلی موتور به راحتی در کنار یکدیگر حرکت نمایند، مورد استفاده قرار می گیرد.
روغن موتور سیکلت نیز همانند دیگر تجهیزات موتور سیکلت باید به صورت تخصصی انتخاب و خریده شود.

در خصوص زمان تعویض روغن موتور سیکلت، متاسفانه برخی افراد بر این تصورند که این فرآیند زیاد مهم نیست؛ در صورتی که با عدم تعویض به موقع و همچنین خرید روغن موتور سیکلت نا مرغوب، ممکن است آسیب های جدی به تجهیزات درونی موتور سیکلت وارد شود و همین باعث افزایش هزینه های نگهداری از آن وسیله نقلیه شود.

بهترین روغن موتور سیکلت
به طور کلی می توان گفت که ساخت روغن های موتور در هر کشور و منطقه و حتی برای هر نوع وسیله نقلیه باید به صورت کاملاً تخصصی و اختصاصی انجام شود.

در نظر بگیرید که اکثر کارخانجات تولیدی روغن موتور در ایران، روغن هایی را با وضعیت آب و هوایی و همچنین قدرت موتور سیکلت های داخلی تولید می نمایند.

پس می توان گفت بهترین روغن موتور برای موتور سیکلت های داخلی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند، روغن موتور ایرانی می باشد.

البته باید در نظر بگیرید که برخی از موتور سیکلت ها باید روغن های پیشرفته و مخصوص خود را استفاده نمایند.

لذا در این خصوص بهتر است که قبل از خرید و تعویض روغن موتور سیکلت، حتماً با کارشناسان و متخصصان این حرفه مشورت های لازم صورت گیرد.

زمان تعویض روغن موتور سیکلت
قیمت روغن موتور سیکلت
بر اساس کیفیت و برتری هر نوع روغن موتور، می توان قیمت های مختلفی را برای یک لیتر روغن معرفی نمود.

به طور معمول روغن موتورها به صورت گالنی یا لیتری، قیمت گذاری و فروخته می شوند. هر گالن حدود چهار لیتر ظرفیت دارد که البته این مقدار برای یک موتور سیکلت بسیار زیاد می باشد.

موتور سیکلت ها معمولاً بین نیم لیتر تا دو لیتر روغن موتور نیاز دارند و این میزان باید متناسب با کارایی وسیله نقلیه و موقعیت جغرافیایی مورد استفاده از آن موتور سیکلت انتخاب شود.

چرا باید از روغن موتور استفاده کنیم؟

از آنجایی که آلایندگی هوا و همچنین وجود ترافیک های سنگین در خیابان ها رو به افزایش می باشد، مردم به فکر یک وسیله نقلیه می افتند که ظرفیت یک یا دو نفر را برای جابجایی دارا باشد.

موتور سیکلت ها نیز از انواع وسایل نقلیه با ظرفیت و همچنین حجم کم می باشند. این وسیله نقلیه با سرعتی نسبتاً بالا و امنیت خوب می تواند مسافر را در زمان سریع به مقصد برساند.

اما باید برای حفظ سلامت این وسیله نقلیه، یک روغن موتور خوب را انتخاب نمود. در زمان خرید روغن موتور سیکلت باید به غیر از قیمت این سیال، به کیفیت و همچنین کارایی های لازم نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

در اکثر مواقع نیز قیمت روغن موتور سیکلت بر اساس کیفیت و ماندگاری این محصول انجام می شود. البته این قیمت بر اساس قیمت جهانی نفت در حال تغییر می باشد و این قیمت از سوی سازمان نظارت بر فرآورده های نفتی اعلام می شود.

نکته قابل تذکر این است که حتماً باید از یک فروشگاه معتبر و با تجربه در خصوص خرید روغن موتور برای موتور سیکلت اقدام شود و حتماً با نظر کارشناسان آن مجموعه یک روغن مناسب انتخاب گردد.

روغن موتورهای موجود دربازارداخلی شامل ایرانول4000،پردا اسپیدی ،سوپرجم،دوزمانه ویژه،اسپیدی طلایی،ایرانول 6000، اریا اسپیدی،ایرانول8000،بهران تکتاز،کاسترول،کیمیا اسپیدی،ایرانول 12000

بهران پیشتاز،بهران سوپر پیشتاز، لیزویل،ایرانول16000،racing

بهتر است بلافاصله پس از تغییر رنگ روغن موتورسیکلت،روغن را تعویض کنید.

تعویض روغن موتورسیکلت هزینه پایینی دارد که با تعویض ان میتوان از خرابی های موتورسیکلت و هزینه های بالا جلوگیری شود پس در هر چند وقت یکبار موتورسیکلت خود را سرویس دوره ای کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط با ما